Redukce pro IC-Prog na TAIT serial programátor dle Dyka

 

Postavil jsem si programátor "TAIT serial" v úpravě od DJ_Dyka. Jelikož mi ale přestal vyhovovat programovací software, napsaný panem Dykem (který ještě navíc po čase úplně přestal poskytovat podporu), rozhodl jsem se, že zkusím, jestli to nepůjde předělat pro ovládání softwarem IC-prog, který je podstatně lepší.

 

Vytáhl jsem tedy logickou sondu, co mám ještě z učňáku (je velmi zdařilá, její popis vám snad časem budu moci taky poskytnout), a jal se "oblikávat" LPT počítače. Asi po dvou nebo třech hodinách (už přesně nevím - vím jen, že jsem si pomalu začínal připadat jako gynekolog při zákroku - dobu sehnutý ve štěrbině se sondou v ruce) jsem konečně mohl říct "Mám to", a jít zapnout Windows MSpaint (no, a s logickým analyzérem bych to měl asi za 5 minut :-D ). Namalovat to bylo namalovaný z náčrtků za chvilku, a pak už nic nebránilo tomu to přepsat do HTML a zveřejnit.

Taková zajímavost - i když běžel tento web kdysi jen chviličku, a ještě navíc na poměrně zapadlém portálu jako byl Quick, zapojení redukce se stihlo rozšířit (jak jsem nedávno zjistil), což je dobře. Tak snad vám to někomu pomohlo, užívejte ke své spokojenosti.

(www.volny.cz/dj_dyk)

Zapojení redukce

Nastavení IC-Progu pro CMOS IO 4050:

Nastavení IC-Progu

 

Wayback machine:

http://www.volny.cz/dj_dyk/ - webový archiv autorovy stránky