Ostatní

Co se jinam nevešlo, co nesouvisí s elektronikou nebo osmibity, když mám potřebu něco sdělit nebo si na něco zanadávat, nebo když mě "chytne psavá", nebo jenom tak o čemkoliv. Prostě blog.

 • Ktož jsú boží bojovníci

  Kdož jste Boží bojovníci

  28.10.2016
  „Někdo ještě věří v Boha… a každý nakonec uvěří.” To je citace z diskuse pod jedním z videí na Youtube. Já dodávám: Bez Víry a morálky bychom nebyli ničím.
 • Vyhlášení Nezávislosti Kyberprostoru

  Vyhlášení Nezávislosti Kyberprostoru

  15.1.2014
  Původně zde stálo: „Překlad (nejen) tohoto textu z Internetu "záhadně" zmizel, a já ho bohužel nemám nikde uložen.” Jelikož se však překlad znovu objevil, dávám vám jej zde opět k dispozici. Přestože Deklarace je již 18 let stará, její obsah je stále aktuální. V dnešních časech dokonce více než kdykoliv předtím.
 • Co se děje

  Co se děje?

  14.11.2013
  Malé shrnutí toho, co a proč se po téměř dva roky (ne)děje na tomto blogu. Pokusím se také lehce nastínit, co (ne)bude dál. Máte se na co těšit...?
 • Acta

  Acta... ad acta

  10.4.2012
  ACTA je zkratka pro „Anti-Counterfeiting Trade Agreement”, česky se to překládá jako „Obchodní dohoda proti padělání”. K této dohodě původem z USA, která zavádí novoty, které si pranic nezadají s praktikami minulého režimu a v mnohém je ještě překonávají, se Eurokomunistická strana... ehm, pardon, Evropská unie a potažmo naše česká vláda, zastoupená Bendlem, přidala.
 • Bez šťávy a vyteklej

  Bez šťávy a vyteklej

  29.1.2011
  ...aneb jak to taky může dopadnout, když si o něčem budete příliš dlouho říkat „Už to konečně musím udělat”
 • Obnovení tohoto webu

  Obnovení tohoto webu

  12.8.2010
  Tak po delší době zase článek... Tedy spíš po hóóóódně dlouhéééé době. Ano, to datum je dobře, skutečně je tam „12. srpna 2010”, tedy slovy rok „dvatisíce deset”! Dlouhá pauza, bezmála 57 měsíců.
 • Jak jsem hrál MechCommander

  Jak jsem hrál MechCommander

  30.6.2005
  Každý programátor má pár svých oblíbených oddychových her, nejinak je tomu u mne. MechCommander je výborná realtime strategie z dílen Microsoftu, u které se nudit rozhodně nebudete.