Osmibity

Počítače "z osmdesátých". Nejlépe československé jako PMD-85, PP-01, Didaktik... ale i Atari atd. Jednodeskáče, pitvání, opravy, návody, programování v Assembleru i Basicu, "pouky a píky", emulátory a další osmibitové radovánky. Těžká nostalgie. Varování: Dokáže to sežrat opravdu spoustu času!

Nostalgikům zdar! :-)

 

 • První vlastní osmibit: PP-01

  První vlastní osmibit: PP-01

  8.11.2011
  Nedávno jsme si tu vyprávěli o mikropočítači PMD-85 a mém prvním kontaktu s osmibitem. Tento počítač jsem ale bohužel nikdy nevlastnil. Prvním opravdu mým vlastním mikropočítačem se stal jiný, o něco méně známý, nicméně o to zajímavější kousek. Jaký?
 • Jak jsem přišel k PMI-80

  Jak jsem přišel k PMI-80

  18.9.2011
  Nejprve bychom si ale měli povědět, co to PMI-80 vlastně je: PMI-80 je školní jednodeskový mikropočítač, používaný v osmdesátých letech k ukázce programování ve strojovém kódu. A proč si tu zrovna o něm povídáme? Inu hlavně proto, že mě staré osmibity baví, pak taky proto, že se takovými věcmi tento web zabývá, a pak... no, k tomu se ještě dostaneme.
 • Jak jsem přišel k PMI-80

  „Můj” první počítač

  27.12.2010
  Ano, tento dnes legendární stroj, Tesla PMD-85, byl první počítač, se kterým jsem kdy přišel do styku. Jelikož pro vás tímto článkem zároveň otvírám novou sekci "Osmibity", je úplně jasné, že úvodní článek musí být právě o něm :-)