Obnovení tohoto webu

12. srpna 2010

Tak po delší době zase článek... Tedy spíš po hóóóódně dlouhéééé době. Ano, to datum je dobře, skutečně je tam „12. srpna 2010”, tedy slovy rok „dvatisíce deset”! Dlouhá pauza, bezmála 57 měsíců.

 

Mezitím se samozřejmě udála spousta věcí (nové bydliště, nová partnerka - nyní již manželka, nová práce... jiné auto (dokonce už třetí, za tu dobu), potomek, prostě nezůstal kámen na kameni. Webový prostor na Quicku mezitím zaniknul, společně s operátorem "Český Telecom", na jehož serveru běžel (jako bonus k pevné lince a mailové schránce). Prostor teď tento web bude využívat jiný (též bonusový, ke schránce), a to seznamovský Sweb. „Bonusovou” pevnou telefonní linku mi naštěstí nevnucují.

Dlouho jsem zvažoval, a v podstatě ještě zvažuji, jakou formou a s jakým obsahem tento web tvořit. Zkoušel jsem doma různé redakční systémy, a nějaký nakonec i vybral, přestože každý má nějaké mouchy. Dál jsem zvažoval doménu a hosting, a zde se to všechno vrátilo na začátek - „co, kde, jaký, proč, pro koho vlastně”... a u toho „pro koho vlastně” bych se pozastavil: Mám tedy vybrán CMS pro budoucí web, mám zhruba představu o hostingu, vůbec nemám představu o budoucím jménu webu a o doméně - ale hlavně vůbec nemám představu, jaký (a zda vůbec) bude zájem lidí (tedy vás, čtenářů a návštěvníků) o tento web a o to, co vám prostřednictvím něj mohu mabízet - myšlenky, zájmy, důležité informace, příběhy atd...

Z tohoto důvodu jsem se rozhodnul, že tento web obnovím v jeho původní podobě, alespoň prozatím, na zkoušku. Časem se rozhodne jak dál podle toho, jaký bude zájem a nadšení návštěvníků, a taky jak to půjde časově skloubit s prací, rodinou a také mojí vrozenou leností (a taky jak dlouho mě bude bavit ručně editovat HTML kód). Je mým záměrem, aby web skutečně fungoval a našel si pár svých čtenářů, kterým bude mít co dát. To je jeden z důvodů, proč jsem nakonec zvolil původní podobu - kdyby zájem nebyl, či dokonce by to tu nemohlo fungovat protože na to není čas, chuť, finance nebo cokoliv jiného, tak to odpískám definitivně a bez ztráty času a námahy s nějakým CMS, a šmytec.

Popřejme si tedy, aby probuzení z dlouhého kómatu bylo rychlé, ať to tu funguje, a Vám se zde líbí Smile

Webslave

*** Doplnění 29. (a 21.) prosince 2010 - čtěte v historii ***