Jak jsem hrál MechCommander

(Kdysi dávno...)

Jestli někdo víte, jak se propařit operací 4 misí 5 v Mech Commanderu, tak mi dejte vědět. To je ta mise, kde máte za úkol pobít všechny nepřátelský roboty na celý mapě (která je velká jak kráva), která je zhruba ve spodní třetině šikmo zprava dělená řekou s mostem, po kterým přijde skupina Catapultů. Když se do nich dáte, tak vám zdrhnou ostatní roboti na mapě (Loki  A, jsou rychlejší než průjem, přijdou 4 spolu se 4ma JagerMechama zleva středem. JagerMechy brání a Loki zdrhaj...), když se do nich nedáte a jdete číhat na Loki, tak vám zdrhnou Catapulti, protože před nima ještě přijdou zespod 4 Cougary).... robotů je celkem asi 16 a jdou ze dvou nebo tří stran (zleva zprostřed Loki a JagerMechy, zespoda zprava Catapulti a  před nima ještě ty Cougary zespodu zprostřed), vy jich máte sotva 8... do mise jich můžete mít až 10, jenže váhový limit do akce je 500 tun... a teď babo raď...

 

Mechové v misi

 

 

(...a pak Silvestr 2005:)

...je ono kouzelné datum, kdy jsem oprášil jednu z oblíbených strategií a propařil jsem se až k mapě, o které píšu tady výše. Takže přejdeme rovnou k věci - popisu postupu úspěšného zdolání hordy přicházejících a zase zdrhajících robotů. Shrňme si fakta:

1) "Narodíme" se takto: dvě jednotky v pravé horní části mapy, a pokud využijete maximální počet robotů do mise (silně doporučuji), tak třetí jednotka naopak téměř vlevo dole. Úkol této jednotky (stačí dva lehčí a hlavně rychlí roboti, např Ullery) bude HLÍDAT (úkol mise je zničit všechny roboty)

2) Soupeř pošle na trasu celkem 16 robotů ve dvou konvojích z dolní části mapy zleva i zprava. Zleva půjde nejdříve: 2 Cougary jako doprovod (bacha, i když jsou slabí, je důležité je zničit jako první z každého konvoje - soupeř dal každému konvoji příkaz, aby jeden z jeho robotů v zápalu boje začal nepozorovaně zdrhat, a pokud to bude Cougar kdo začne utíkat, už ho nikdy nechytíte, běhají OPRAVDU VELMI rychle!!), chvíli po nich 4 JagerMechy a poté ještě 4 Loki. Konvoj vpravo bude slabší, pouze 2 Cougary a 4 Catapulti, ovšem i ti vcelku dobře běhají, takže většinu síly budeme soustředit nejdříve na ně.

3) Zhruba v dolní třetině mapy je vprostřed klíčové území - rozcestí s nádržemi, ze kterého vede úniková cesta pro Catapulty jen velmi úzká, a to doprava nahoru; odtamtud jsme přišli se svými skupinami F1 a F2. Co s ním? Prostě odpálit, až budou mezi nádržemi procházet nepřátelští roboti. Dorazit přeživší - a máme to z krku.

 

*** Doplněna videa z mise - 23.12. 2011 ***

Jiná obtížnost, jiný způsob provedení.