Kde jste a co zde najdete

 

Úvodem: Hned na úvod drobné varování: Články na tomto webu jsou převážně delší a psané poměrně malým písmem v mnoha odstavcích. Pokud s tím máte problém (např nejste příliš čtivec), nejspíš pro vás tento web bohužel nebude tím pravým místem, kde trávit svůj čas. Pokud ho zde i přesto trávit budete, na úpravu textu si prosím nestěžujte - varoval jsem vás. Jakékoliv jiné podnětné přípomínky, nápady a návrhy samozřejmě rád uvítám (kontakt je uveden v menu vlevo). Stejně tak je možno zveřejnit i váš článek či konstrukci, pokud budete mít zájem či něco pěkného, čemu byste chtěli dopřát obdivné pohledy ostatních Smiley

Kde jste:

Právě se nacházíte na stránkách jednoho z bastlířů. Slouží (ty stránky) zejména k tomu, aby se na nich bastlíř naučil "bastlit web", a ze začátku budou spíše textové než jakékoliv jiné. Tento stav bude přetrvávat, dokud se trochu víc nezdokonalím ve webových technologiích a pokud přetrvá chuť a bude čas - což věřím že bude.

Co mě zajímá:

Z elektroniky mě zajímá hlavně ta číslicová a nízkofrekvenční, analogová spíše méně a VF už jen okrajově (ta už chce víc času a lepší výbavu - nemáme). Z počítačů hlavně programování (Vis Bas, trochu Vis Fox Pro, trochu Pascal, něco ASM, něco DOSových věcí, časem snad i C. Jo - a trošičku Linuxu, jen tak lehce „na chuť” (Linux guru tedy rozhodně nejsem, ale používám ho, sem tam se nějaký dobrý tip může hodit i ostatním). A také sem tam na odpočnutí nějaká ta hra , když zbyde čas - dnes spíše již oldschool klasiky než moderní 3D hry dělané většinou hlavně „na oko”.

Co zde najdete:

Budu se snažit, abyste tady našli především věci okolo elektroniky, počítačů a programování (zejména osmibitů, ať už starých či nových v podobě mikrořadičů), což je to, co mě zajímá nejvíce a o čem taky (oproti jiným věcem) nejvíce vím. No a potom tak různě - užitečné programy, utilitky, rutiny... samozřejmě pokud autorská práva dovolí (bude vždy u patřičného obsahu uvedeno, pod jakou licenci spadá). Budu se snažit sem dávat hlavně opensource či jinak legálně přístupné věci, pokud to bude byť jen trochu možné. Pokud to v nějakých případech možné nebude, tak radši nic - žádný warez, zveřejňování cizích zdrojáků bez souhlasu autora a jiná podobná neslušná zvěrstva nepodporuji (coby též autor a trochu také programátor).

Co zde nenajdete...

...to hledejte jinde. Takový už je život.

 

Jestli někdo víte...*

...co (nebo dokonce kde) je "Daluth", tak vám gratuluju, jste jedni z mála. Pro vás ostatní, "Daluth" je tohle:

Update 2018: Původně se na tomto místě nacházel obrázek jakési americké vojenské loďky a nějaký doprovodný text k tomu všemu. Jelikož čas pokročil, už jsem asi i poněkud dospěl, také rozumím politice dnes o trochu více než kdysi a Amerika obecně už také není podporována tolik co dřív, tak jsem „tak nějak” dospěl k názoru, že se onen obrázek i text staly nadbytečnými - pročež byly odstraněny.

No a jak ten můj nick teda vznikl? Víceméně náhodně, vyplynul „tak nějak” někdy v roce 2000 na domácích víkendových panelákových LAN-party s kamarády, které jsme tenkrát pořádali (tehdy dokonce ještě „po koaxu”). Kamarádi potřebovali nutně vědět, koho že to právě zfragovali v síťové pařbě ve hrách jako Unreal, HalfLife, AvP 2, Quake III Arena, MechWarrior III, Need For Speed Hot Pursuit, Earth 2140 atd apod, něco se tam napsat zkrátka muselo, a tak jsem přezdívku prostě „zdědil” po jednom z nich (a on si vzal jinou; zvláštní, že?). Byly to časy - Celerony 400, K6-2 350, Riva TNT2, Voodoo 2, a móóře volna. A ten Unreal - ten vypadal na Voodoo 2 ozvlášť úžasně.

* vysvětlivka k nicku a původnímu jménu webu

 

Jste již   .  návštěvník.