Kde jste a co zde najdete

 

Varování: Články na tomto webu budou převážně spíš delší a psané drobným písmem v mnoha odstavcích. Kdo s tím má problém (např není příliš čtivec), pro toho tento web asi bohužel nebude tím pravým místem, kde trávit svůj čas. Pokud ho zde i přesto trávit budete, nestěžujte si - varoval jsem vás.

Kde jste:

Právě se nacházíte na stránkách jednoho bastlíře. Slouží (ty stránky) zejména k tomu, aby se na nich bastlíř naučil "bastlit web", a ze začátku budou spíše textové než jakékoliv jiné. Tento stav bude přetrvávat, dokud se trochu víc nezdokonalím ve webových technologiích. Jakékoliv náměty, návrhy, zajímavé nápady, oznámení chyb, nefunkčních linků, připomínky i vaše názory samozřejmě rád uvítám. Dobré podněty ocením i veřejně, pokud si to budete přát.

Co zde najdete:

No, tak hlavně se budu snažit abyste tady našli především věci okolo elektroniky, počítačů a programování (zejména osmibitů, ať už starých nebo nových), což je to, co mě zajímá nejvíce. No a potom tak různě - užitečné programy, utilitky, rutiny... samozřejmě pokud autorská práva dovolí (bude vždy u patřičného obsahu uvedeno, pod jakou licenci spadá). Budu se snažit sem dávat hlavně opensource či jinak legálně přístupné věci, pokud to bude byť jen trochu možné. Pokud ne, tak radši nic - žádný warez, disassembling, zveřejňování zdrojáků programů bez souhlasu autora a podobná zvěrstva tu podporovat - též coby autor a programátor - nehodlám.

Z elektroniky mě zajímá hlavně ta číslicová a nízkofrekvenční, VF jen okrajově (to chce totiž víc času a lepší výbavu), z počítačů hlavně programování (Vis Bas, trochu Vis Fox Pro, trochu Pascal, něco ASM, něco DOSových věcí, časem snad i to C a "teda to HTML" když už to v něm tady mastím.. Jo a trošičku Linuxu, jen tak lehce "na chuť" (žádnej Linux guru teda rozhodně nejsem), a sem tam nějakou tu hru na odpočnutí, když zbyde čas.

Co zde nenajdete...

...to hledejte jinde. Jak jinak taky, že... Takový už je život.

Jestli někdo víte...*

...co (nebo dokonce kde) je "Daluth", tak vám gratuluju, jste jeden z mála. Pro ty ostatní, "Daluth" je tohle:

 

USS Daluth LPD-6
USS Daluth LPD-6 - loď amerického námořnictva, třída Austin, výtlak 9201 tun, rychlost plavby vyšší než 21 uzlů. Schválena do provozu 16. prosince 1965.

 

"Daluth" je taky hezké "městečko" cca s 90000 obyvateli na východním pobřeží Spojených států, ve státě Georgia. Mimo jiné, "Daluth" je tam časté příjmení. A pokud byste někdo chtěl namítnout, že to je "Duluth" - máte pravdu! "Daluth" je starší název, ony totiž byly původně dva... ten druhý je v Minessotě. Jeden se prostě musel přejmenovat, aby se to nepletlo.

No a jak ten můj nick teda vznikl? Ani jedna výše uvedená skutečnost s tím nemá co dělat. Vyplynul "tak nějak", někdy v roce 2000 na několika "domácně panelákových koaxových" LAN-party s kamarády. Potřebovali vědět, koho že právě zfragovali v síťové pařbě ve hrách jako Unreal, HalfLife, AvP 2, Quake III Arena, MechWarrior III, Need For Speed Hot Pursuit, Earth 2140... Jojo, to byly časy - Celerony 400, K6-2 350, Riva TNT2, Voodoo 2, a móóře volného času. Ten Unreal vypadal na Voodoo 2 obzvlášť úžasně...

* vysvětlivka k nicku a původnímu jménu webu

 

Jste již   .  návštěvník.

1152 x 864 | Firefox | Opera