Historie blogu - 2011

Zde najdete shrnuty veškeré události na blogu - články, úpravy, novinky atd.

 

12. listopadu 2011

Další drobné úpravy čitelnosti - odstavce jsou teď zobrazovány vhodnějším fontem + písmo mírně zvětšeno. Písmo se jmenuje "Nimbus Sans L" a ne všichni ho budou v počítači mít - zejména asi ne ti, kdož používají redmondský OS. Tito mají dvě možnosti - písmo si nainstalovat (je pod licencí GNU/GPL, tedy legálně zdarma a kopírovatelné), a nebo se na to vykašlat a nechat si to dál zobrazovat Verdanou (Sans Serifem). Zbytek webu (mimo již zmíněných odstavců) zůstal, jak byl. Pokud jste ovšem noční čtenáři jako já, instalaci písma vám doporučuju. Po případné instalaci písma si v prohlížeči nezapomeňte obnovit stránku (CTRL+R).

TTF icon Nimbus Sans L

*** Aktualizace 12. října 2012 ***

Vybral jsem nový font, který se čte (tedy alespoň mě) ještě lépe. Už zde byl, byl používán jako alternativní volba, nicméně jsem po pozitivních ohlasech dospěl k názoru, že jako hlavní bude lepší. *xáci jej mají v systému, fanklub redmondských může stahovat pomocí odkazu. Kdo se na to vykašle, tak 16px Verdanou to taky nevypadá špatně (případně si každý může nastavit v prohlížeči písmo, jaké chce). Nicméně font je to velmi pěkný, určitě jej využijete i jinde než jen při čtení těchto stránek.

DejaVu Sans


9. listopadu 2011

Nový článek v sekci Osmibity - První vlastní osmibit: PP-01. Pak taky oprava RSS kanálu - na ten jsem po předělání webu nějak pozapomněl.


28. října 2011 23:34

Aktivována volba "Jezdící menu".

Samozřejmě je to kvůli debilní seznamovské, "velmi citlivě" umisťované reklamě, okolo které nenastavím vůbec nic a která dovede zbořit jakýkoliv design - a na kterou vždycky zapomenu, protože mám všude nainstalovanej AdBlock!

GRRRRRRRR!!! smile_05

Anketu na úvodní stránce zatím ponechávám běžet, váš názor na tuhle věc mě docela zajímá. Začínám ale vážně uvažovat, že se na celej Sweb brzo vybodnu.

Kdybyste nevěděli, jak hlasovat v anketě, tak Fandal má na svém blogu docela dobrý návod.


26. až 28. října 2011

Dost mě minule znechutily problémy s počítadlem a stavem webu, dokonce až tak, že jsem uvažoval, jestli se na web úplně "nevyfláknu". Nicméně měl jsem zrovna o trochu víc času než mám obvykle, a navíc se nečekaně objevila motivace a cesta ze směru, o které(m) bych nepředpokládal, že mě může vůbec kdy potkat - pokrývačské práce (naštěstí ne moje, to by to dopadlo smile_17 ). Usednul jsem tedy za klávesnici a za občasného vrčení na rodinu a dvoudenní okupace rodinného PC jsem web předělal. RÁMCE JSOU KONEČNĚ PRYČ! Třikrát hurá! A počítadlo taky.

PS: ještě jsem teď zjistil, že mi na některých stránkách horizontálně trošku uskakuje šablona. Je to způsobeno posuvníkem v prohlížeči - krátká stránka ho nemá, delší ano. Kašlu na to, to je v pohodě... detail, pche!

Upozorňuju, že stránka se opravdu nevejde do kdysi tolik oblíbeného rozlišení 1024x768, je potřeba použít minimálně 1152x864 a větší! Je to v dnešní době problém?

18:58 - Už se tam jakžtakž vejde, ale je to fakt natěsno. Víc z toho ale nevykouzlím, mám moc široký fotky v některých článcích.


23. října 2011

Zjistil jsem, že sem tam někdo přijde na tyto stránky, jak se říká, "okénkem od záchoda". Není to nic překvapivého, o tom jsme věděli - můžou za to vyhledávače. Jenže tyto stránky používají rámce, a blueboardové počítadlo je v rámu s menu a nikoliv na každé stránce, takže takovou návštěvu ono počítadlo vůbec nezaznamená. Chtěl jsem problém řešit tím, že na každou stránku přidám kód nového počítadla, a budu tak mít srovnání (stejně mě to čekalo, editovat každou stránku, protože sem tam nemám správně charset, tak proč to neudělat najednou) - ale ouha, problém: NetAgent počítadlo se mi vůbec nezobrazuje, přestože kód na stránce má, a dokonce správně. Z jiné IP přes proxyserver funguje, ale normálně ho prostě nevidím. Nechápu. Co s tím? No, nevím. Asi přesunu počítadlo z menu do stránek a na NetAgenta se vykašlu (stejně prej často vypadává). Akorát mi bude chybět to srovnání, a taky zablokování počítání přístupů z "vlastní" IP (otázka je, jestli to vadí, protože za tou "vlastní" IP je stejně ještě mnoho dalších lidí), a TopList nechci. Já si snad napíšu vlastní, další důvod, proč se naučit PHP.

"Srazil" jsem o 200 blueboardové počítadlo v menu. Důvod - většina těch návštěv byla "moje práce" při ladění webu. Proč jsem ho nevynuloval úplně? No, poslední dobou sem tam někdo přeci jen přišel, (tedy především zásluhou Nostalcompu), takže tu stovku tam za celou dobu fungování můžeme klidně nechat ("no paráda"... To je bilance jak stehno, já to všechno tady snad začnu vydávat na papíře, bude to mít větší úspěch... no ne? Ale co... stejně to tu bylo jen takové pískoviště, abych se naučil psát v HTML...)

Ty brďo, teď se tak dívám - to je dlouhej příspěvek v Historii, to jsme tu ještě neměli. Tohle téma asi bude na článek, jak to tak vypadá. Tak jak, na papíře, nebo ne? smile_17


20. října 2011

Oprava drobné chybky v posledním článku, kdy se v některých prohlížečích nezobrazovaly obrázky. Už je to OK, díky za upozornění.


2. října 2011

Často kontroluju jiné podobné weby jako je tento, jestli už na nich náhodou nepřibyl nový článek či aktualizace, a často si povzdechnu "Proč tu ještě není RSS kanál". No, a abych šel příkladem, tak jsem ho taky udělal. Nemusíte už tedy ručně checkovat, jestli mě náhodou zas něco nenapadlo ["a on to někdo dělá...?" smile_17], tady to máte automatizovaně...

RSS 2.0


18. září 2011

Takže jak jsem si dělal srandu 7. května, tak to tak opravdu nakonec dopadlo - po čtyřech měsících pauzy (+ týden jako bonus) tu máme nový článeček - Jak jsem přišel k PMI-80 v sekci "Osmibity"


28. května 2011

Hurá, Google už o mě konečně ví, resp. konečně má můj web na indexu. Teda musím říct, že to dalo dost práce, a pořád to ještě není ideální. Čeká mě patrně zásadní změna designu stránek :-/   Nechce se mi do ní :-((


15. května 2011

Seo servis


7. května 2011

Teda, co se tak prohrabávám historií, tak zjišťuji, že nejčastěji se mi daří čtyřměsíční aktualizace. Inu, nechme tak. Po krátké pauze tedy zpět. Články budou následovat [za čtyři měsíce smile_17 ].


29. ledna 2011

Mám tu pro vás další článek. Jak je již zvykem, je opět poněkud přidelší (a asi bude časem dokonce dvoudílný), tak si uvařte čerstvý kafe, pohodlně se posaďte, a tady je - Bez šťávy a vyteklej .


6. ledna 2011

Změna v Odkazech (a odkazů). Čtěte úvod sekce.

Odkazy podruhé - obdržel jsem upozornění, že navšívený odkaz (link) splývá s textem. Takže lehká úprava stylu - barvy odkazů jsou jiné. Díky za tip, a kdybyste to nemohli přečíst, nebo ještě na něco přišli, dejte mi kdyžtak vědět.

Brzo se nad tím stylem budu muset zamyslet ještě jednou, začíná se mi tu zase množit formátování "na místě". Fuj fuj.

Jedna malá změna co není vidět - Sitemaps. Bohužel jsem ale později zjistil že asi k ničemu, Googlebot zde vidí jen dvakrát "404". Pravděpodobně proto, že Sweb nevložil správně svou reklamu do rámců a já nevím co s tím, takže si to všechno tady píšu "jen sám pro sebe". Ale jsou tu, "co kdyby"...("jsem to chtěl brzo přestěhovat na jinej hosting"...).

 

| aktuální | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | ...... | 2010 | starší |