Elektronika
Světýlka a blikátka, pípáky, zesíky, programátory a všelijaké jiné bastlení. Mikrořadiče a procesory PIC, MCS-51, MCS-80/85, Z80 a možná i něco víc. Návody a postupy, schémata, programy, teorie a já nevímco ještě... Bastlení zdar :-)
-
18.1.2014Kdo má děti (obzvlášť chlapce), dobře ví, že „bez autíček to zkrátka nejde”. Vědí to i babičky, takže obvykle se časem sejde spousta autíček, z nichž minimálně několik má majáčky. Jenže ouha - u levnějších hraček jsou to pouze atrapy které neblikají, a jedno z prvních přání které milá dítka projeví je... no, schválně jestli uhodnete.
-
23.11.2013Nebojte, nebude to o prazvířátkách. V dobách, kdy jsem začínal s mikrořadiči PIC, byly aktuální a oblíbené některé typy, které jsou k mání i dnes. Doba však pokročila, a my si na ně proto malinko posvítíme.
-
Programátor TAIT serial (na LPT)
9.11.2005Po delší době je tu slíbený programátor jednočipů PIC na paralelní port. Jedná se o zapojení na Internetu často uváděné a značené podle jména jeho původního autora (David Tait) jako TAIT serial. -
11.2.2005Jistě to znáte: Sledujete TV, najednou si na něco vzpomenete, někdo zazvoní nebo si musíte odskočit apod... Chcete zapauzovat svoje video či DVD a hle - „kde jenom je ten dálkáč??”
-
11.2.2005Postavil jsem si programátor "TAIT serial" v úpravě od DJ_Dyka. Jelikož mi ale přestal vyhovovat programovací software, napsaný panem Dykem (který ještě navíc po čase úplně přestal poskytovat podporu), rozhodl jsem se, že zkusím, jestli to nepůjde předělat pro ovládání softwarem IC-prog, který je podstatně lepší.
-
Programátor PIC16F84 na COM (upravený JDM)
8.3.2004Již delší dobu jsem se zabýval myšlenkou, že se naučím něco o jednočipových mikropočítačích, tzv. MicroController Units, česky mikrořadičích.